Championship Draws 2011

 

Senior Hurling

A. Douglas v Blackrock

B. Ballinhassig v Carrigtwohill

C. Glen Rovers v Killeagh

D. Bishopstown v Midleton

E. Sarsfields v Cloyne

F. Ballymartle v Newtownshandrum 

G. Erin's Own v St. Finbarr's

H. Bride Rovers v Na Piarsaigh

Round 2 (Losers)

A Douglas v B Ballinhassig

C. Killeagh v Bishopstown

E  Cloyne  v F Ballymartle

G. Erin's Own v H. Bride Rovers

Round 3 (Round 2 Losers)

Cloyne v Ballinhassig

Killeagh/Bishopstown v Bride Rovers


 
 

Senior Football

A. Nemo Rangers v Ballincollig

B.  Na Piarsaigh v Douglas

C. St. Finbarr's v Newcestown

D. St. Nick's v Castlehaven

E. Carbery Rangers v Ilen Rovers

F. Dohenys v Bishopstown 

G. Clonakilty v O'Donovan Rossa

H. Valley Rovers v Aghada

 

Round 2 (Losers)

Ballincollig v Na Piarsaigh

Newcestown v St. Nick's

Ilen Rovers v Dohenys

Clonakilty v Valley Rovers

Round 3 (Round 2 Losers)

Ballincollig/Na Piarsaigh v Valley Rovers

St. Nick's v Dohenys


Senior Hurling Championship

Divisions/Colleges

Round 1 - Round Robin
Phase 1
Imokilly v Muskerry
Duhallow v Avondhu
Phase 2
Imokilly V Duhallow
Muskerry V Avondhu
Phase 3
Imokilly V Avondhu
Muskerry V Duhallow

Round 2
CIT v Imokilly

UCC v Muskerry

*CIT & Muskerry winners and into R4


Senior Football Championship

Divisions/Colleges
Round 1 - Group 1
Phase 1
Imokilly v Carbery
Duhallow v Muskerry
Phase 2
Imokilly V Duhallow
Carbery V Muskerry

Phase 3
Imokilly V Muskerry
Carbery V Duhallow

Round 1 - Group 2

Phase 1
Avondhu v Beara
Phase 2
Avondhu v Seandún
Phase 3
Beara v Seandún

Round 2

UCC v Carbery
CIT v Avondhu

*UCC and Avondhu through to Round 4


 

Premier Intermediate Hurling

A. Aghabullogue v Kilbrittain

B. Argideen Rangers v Castlelyons

C. Ballincollig v Youghal

D. Carrigaline v Mallow

E. Blarney v Valley Rovers

F. Watergrasshill v Tracton

G. Inniscarra v Courcey Rovers

H. Ballyhea v Newcestown

Round 2 (Losers)

E Valley Rovers v H. Ballyhea

F Watergrasshill v C Youghal

A Kilbrittain v G Inniscarra

D Mallow v B Argideen

Round 3 (Round 2 Losers) 

Argideen v Inniscarra

Watergrasshill v Valley Rovers


 

 

 Premier Intermediate Football

A. Bantry Blues v Newmarket

B. Grenagh v Macroom

C. Nemo Rangers v St. Vincent's

D. Ballinora v Kiskeam

E. St. Michael's v Mayfield

F. Glenville v Mallow

G. Naomh Aban v Clyda Rovers

H. Béal Athá an Ghaorthaidh v Carrigaline

Round 2 (Losers)

G. Naomh Abán v H. Carrigaline

E. Mayfield v F. Glenville

C St Vincents v B. Grenagh

D. Kiskeam  v A. Newmarket 

Round 3 (Round 2 Losers) 

Newmarket v Grenagh

Glenville v Carrigaline


 
 

Intermediate Hurling

A. Aghada v Ballygarvan

B. Dromina v Kanturk

C. Cobh v Fermoy

D. Milford v Éire Óg

E. Kilworth v Blackrock

F. St. Catherine's v Bandon

G. Fr. O'Neill's v Meelin

H. Barryroe v Dripsey

Round 2 (Losers)

C Cobh v F St Catherines

A Aghada v E Blackrock

B Dromina v G Meelin

D Milford v H Barryroe

Round 3 (Round 2 Losers) 

Dromina v Blackrock

Cobh v Milford


 

Intermediate Football

A. Glanmire v Ballydesmond

B. Youghal v Glanworth

C. Kinsale v Ballyclough

D. Aghabullogue v Canovee

E. Adrigole v Killavullen

F. Castletownbere v Fermoy

G. Cill na Martra v Kildorrery

H. Éire Óg v Cloyne

 

Round 2 (Losers)

B. Glanworth v F Fermoy

A. Glanmire v E. Kilavullen 

H. Cloyne v G. Cill na Martra

D. Aghabullogue v C. Ballyclough

Round 3 (Round 2 Losers) 

Ballyclough v Glanworth

Killavullen v Cloyne/Cill na Martra


 

Junior B Hurling Championship

A Gleann na Laoi v Lismire

B Kilmichael v Macroom

C Uibh Laoire v Castlemagner

D Rathpeacon v Ballinure

E Belgooly v Randal Og

F Kilavullen v Ballinacurra

G Lough Rovers v Gabriel Rangers

H Bantry Blues v Dromtarriffe

Round 2 (Losers' Group)

G. Gabriel Rangers v D. Ballinure

A. Gleann na Laoi bye

H v F. Ballinacurra

E. Belgooly v C. Iveleary

 

 

 

 

 


Junior B Football Championship

Round 1

A Belgooly v Rochestown

B St Johns v Freemount

C Deel Rovers v Grange

D Charleville v St Catherine's

E Lough Rovers v Randal Og

F Goleen v Ballinure

G Crosshaven v Bere Island

H Abbey Rovers v Araglen

I Glenlara v Kilmeen

J Lismire v Gleann na Laoi

K Ballyphehane v Shanbally

L Redmonds v Castlelyons

Round 2 (Losers' Group)

E. Lough Rovers v K. Ballyphehane

Glenlara bye

F. Goleen v J. Lismire

C. Grange v G. Bere Island

St. Catherine's bye

H. Abbey Rovers v B. St. John's

Round 3

Glenlara v Goleen

Lough Rovers v St. Catherine's 

 

Inter-Divisional Draws

Junior A & U21 Hurling
Carbery v Duhallow
Avondhu v Carrigdonn
Seandun v Muskerry
Imokilly bye

 


Inter-Divisional Draws

Junior A & U21 Football
Seandun v Carbery
Imokilly v Duhallow
Carrigdonn v Muskerry
Avondhu v Beara

 

 U21 A Football Pairings
Nemo Rangers v O'Donovan Rossa

Midleton v Millstreet

Carrigaline v Eire Óg

Glanworth v Beara

U21 B Football Pairings
Brian Dillons v Kilbrittain

Glenbower Rovers v Duhallow Reps

Carrigdhoun Reps v Cill na Martra

Buttevant v Beara Reps



 

 

 

 





site designed & developed by Sportsmanager.ie