National, County and Divisions Results Round Up   04/09/2017

National
All-Ireland Minor Hurling Championship
Cork 2-15 Galway 2-17 Final

County
Senior Football Championship: 
Bishopstown 2-7, St Finbarrs 1-17 Round 3;
CIT 2-13, Douglas 2-12 Round 3;
Premier Intermediate Football Championship: 
Eire Og 1-12, St Michaels 2-9 Quarter-Final;
Beal Athan Ghaorthaidh 0-9, Mallow 2-12
Quarter-Final; Bantry Blues 1-4, Bandon 1-9 Quarter-Final;
Macroom 1-9, Newmarket 2-11 Quarter-Final;
Intermediate Football Championship: 
Kildorrery 0-13, St Finbarrs 0-9 Quarter-Final;
Cill Na Martra 2-10, Gabriel Rangers 2-5 Quarter-Final;
Millstreet 0-11, Mitchelstown 1-13 Round 3;
Intermediate Hurling Championship: 
Douglas 1-8, Mayfield 1-15 Quarter-Final;
Rochestown Park Hotel Div 1 Football League: 
O Donovan Rossa 3-22, Ilen Rovers 1-10 Round 10;
Division 2 Football League: 
Douglas 2-20, Naomh Aban 3-14 Round 9;
Division 3 Football League: 
Carrigaline 3-13, Rockchapel 2-8 Round 7;
Division 4 Football League: 
Kinsale -, St Nicks - Conceded by St Nicks;
Division 5 Football League: 
Glanmire 3-10, Grenagh 4-15 Round 9;
Millstreet 1-16, St Finbarrs 0-14 Round 8;
Junior A Football League Group 2: 
Kilmichael -, Kilshannig - Conceded by Kilmichael;
RedFM SHL Ph. 2 Grp. 1: 
Youghal 1-20, Newtownshandrum 3-15 Round 2;
RedFM SHL Ph. 2 Grp. 3: 
Killeagh 0-16, Carrigtwohill 0-14 Round 2;
Division 1 Hurling League: 
Charleville -, Fermoy - Conceded by Fermoy;
Carrigaline 1-19, Fr O Neills 1-17 Round 9;
Division 2 Hurling League: 
Aghada 2-17, Kanturk 2-22 Round 9;
Division 4 Hurling League: 
Sarsfields 3-23, St Finbarrs 1-7 Void match;
Glen Rovers 5-13, Inniscarra 1-14 Round 9;
 Junior A Hurling League Group 3: 
St Itas 0-20, Erins Own 1-12 Round 6;
 Junior B Hurling League: 
Ballinora 3-10, Blarney 1-18 Round 8;

Avondhu
Ballylough Milling U21 A Hurling Championship: 
Fermoy 0-14, Kilworth 0-12, FINAL ;
Fermoy 4-13, St Dominics 1-6, Semi Final E T;
Country Clean U 21 B Hurling Championship: 
Ballyhea 2-16, Kilshannig 3-23, Final ;
Ballylough Milling Junior B 2 Football Championship: 
Kilshannig -, Kilavullen -, Conceded by Kilavullen;
Clyda Rovers 1-10, Ballyclough 0-5, Semi Final ET;
McAulliffe Hurleys Junior B Two Hurling Championship: 
Mallow 2-18, Ballyhea 1-15,
Shreelawn Oil Junior C Hurling Championship: 
Liscarroll Churchtown Gaels 4-7, Ballyhooly 0-6, Rnd One;

Carbery
RCM Tarmacadam Junior A Hurling Championship: 
Clonakilty 2-21 Ballinascarthy 1-16 - Final
Carbery-Beara Junior Football League Division 1: 
Urhan 1-18, St Colums 0-8 ;
Carbery-Beara Junior Football League Division 2: 
Dohenys 1-10, Carbery Rangers 2-6 ;
Tadhg Mac Carthaigh -, Castlehaven - Conceded by Castlehaven;
Carbery-Beara Junior Football League Division 5: 
Diarmuid O Mathunas 1-5, O Donovan Rossa 3-15 ;
Rowa/Rowex Pharma Junior C Football Championship: 
Kilmacabea 0-8, Kilmeen 0-7 Quarter-Final;
RCM Tarmacadam Junior B Hurling Championship: 
Kilbrittain 2-5, Diarmuid O Mathunas 1-3 Semi-Final ;

Carrigdhoun
Junior A Football Championship
Belgooly 3-12 Shamrocks 2-11- Semi Final
Valley Rovers 2-12 Tracton 0-9 Semi-Final
Shamrocks 2-13 Ballinhassig 0-11 - Qtr Final Replay
Junior A Football League
Valley Rovers 2-12 Tracton 0-9
Junior A Hurling League
Valley Rovers 3-19 Ballygarvan 2-20

Duhallow
Junior A Football Championship
Boherbue 1-12 Knocknagree 0-14 - Final Replay
Junior A Hurling Championship
Kilbrin 5-30 Tullylease 1-10 - Semi-Final
Banteer 3-13 Dromtarriffe 0-10 - Semi Final

Imokilly
East Cork Oil J B H C : 
Carrig na bhFear 2-19 Killeagh 2-16 Rd 2
Watergrasshill 2-12, Youghal 1-21 Rd 2;
Castlelyons 4-19, Aghada 1-11 Q Final ;
Junior Hurling Division 3
Cobh 1-23 Russel Rovers 1-8

Muskerry
Oriel House Hotel Junior B Hurling Championship: 
Ballincollig 2 3-7, Blarney 22-17, Semi Final;
Ross Oil Junior A Football Championship : 
Canovee 1-10, Iveleary 1-14, Semi Final Replay;
Ballincollig Credit Union Junior B Football Championship BCU : 
Macroom 2-9, Gleann na Laoi 0-6, Q/F;
Ballincollig 2 2-13, Ballinora 21-7, Q/F;
Canovee 2-8, Kilmurry 21-8, Q/F;
Quishs Supervalu Junior 1 Football League: 
Inniscarra 6-14, Clondrohid 1-11, R6;
Quishs Supervalu Junior 2 Football League: 
Dripsey 3-12, Blarney 2-11,
Quishs Supervalu Junior 3W Football League: 
Clondrohid 2-12, Aghinagh 4-12,

Seandun
Sports Turf Solution Junior B Football Championship: 
Brian Dillons 0-12, White Church 0-16, Semi Final;
Ballinure 2-11, St Michaels 3-10, Semi Final;
Sports Turf Solution Junior B Hurling Championship: 
Lough Rovers 0-4, Whites Cross 2-9,
Lehane Motors (Airport Road) Junior Football League 2: 
Mayfield -, Whites Cross -, Conceded by Whites Cross;
St Vincents 2-9, White Church 2-15, Round 10;
Passage -, Nemo Rangers -, Conceded by Nemo Rangers;
Lough Rovers 1-3, Ballyphehane 3-10, Round 11;
Lehanes Motors ( Airport Road) Junior Hurling League 1: 
Nemo Rangers 2-18, Mayfield 0-1, Round 7;
Glen Rovers 2-12, Brian Dillons 5-20, Round 8;
Lehane Motors (Airport Road) Junior Hurling League 2: 
Rathpeacon 0-15, Brian Dillons 3-14,








Car Insurance Ireland
site designed & developed by Sportsmanager.ie