County Championship Progamme   16/04/2019
Cork County Championships 2019
Senior, Premier Intermediate, Intermediate, Junior B/C, U21                 
Football & Hurling                           | [updated 16th April 2019]
(extra-time in all games)  
CshipRoundDateTimeFixtureVenue
JCFCRound 1Wed, April 17th7pmBallyphehane vs RochestownRathpeacon






SHCRound 1Fri, April 19th 7.45pmBishopstown v NewtownshandrumMourenabbey
SHCRound 1Fri, April 19th 7.45pmSarsfields v KanturkMallow
PIHCRound 1Fri, April 19th 7.45pmInniscarra v WatergrasshillPairc Ui Rinn
PIHCRound 1Fri, April 19th 7.45pmFr. O' Neill’s v BallincolligCarrigtwohill
JCFC Round 1Fri, April 19th7.45pmFreemount vs RathpeaconGlantane
JCFCRound 1Fri, April 19th7pmAraglen vs St JohnsBlarney






PIHCRound 1Sat, April 20th 7pmCastlelyons v YoughalBallynoe 
SHCRound 1Sat, April 20th 5.45pmDouglas v Bride RoversRiverstown
SHCRound 1Sat, April 20th 7.30pmCarrigtwohill v St. Finbarr'sRiverstown
SHCRound 1Sat, April 20th 5.45pmCharleville v Erins Own / BallymartlePairc Ui Rinn
SHCRound 1Sat, April 20th 7.30pmBlackrock v BallyheaPairc Ui Rinn
JBFCRound 1Sat, April 20th 7pmShanballymore vs GrangeBallyhooly
JBFCRound 1Sat, April 20th 7pmAbbey Rovers vs GlengarriffeCoachford
JBHCRound 1Sat, April 20th 5.15pmO' Donovan Rossa vs BelgoolyClonakilty
JBFCRound 1Sat, April 20th 7pmGoleen vs Lough RoversClonakilty
JCFCRound 1Sat, April 20th 7pmLismire vs Ballinure Ballyclough






PIHCRound 1Sun, April 21st 2pmBlarney v BallinhassigBallincollig 
PIHCRound 1Sun, April 21st 3.45pmMallow v CarrigalineBallincollig
SHCRound 1Sun, April 21st 2pmKilleagh v Na PiarsaighPairc Ui Rinn
SHCRound 1Sun, April 21st 3.45pmGlen Rovers v MidletonPairc Ui Rinn
SHCRound 1Sun, April 21st 3pmNewcestown v BandonClonakilty






IHCRound 1Sat, April 27th4pmBarryroe v Glen RoversBrinny  
IHCRound 1Sat, April 27th5.45pmBlackrock v KilbrittainBrinny
PIFCRound 1Sat, April 27th5.45pmBantry Blues v St. Vincent’sEnniskeane
IHCRound 1Sat, April 27th5.45pmEire Óg v DungourneyPairc Ui Rinn
IHCRound 1Sat, April 27th7.30pmArgideen Rangers v CastlemartyrPairc Ui Rinn
JBHCRound 1Sat, April 27th5pmRathpeacon vs Randal OgBandon
JCFCRound 1Sat, April 27th 6.30pmGlenlara vs Gleann Na Laoi TBC
U21AFCRound 1Sat, April 27thTBCDoheny’s v CharlevilleTBC
U21BFC1/4 Final Sat, April 27th / May 11thTBCBallymartle / Courcey Rovers v AghabullogueTBC
U21CFC1/4 Final Sat, April 27thTBCCrosshaven / Belgooly v AghinaghTBC
U21CFC1/4 Final Sat, April 27thTBCBride Rovers v Ballycastle GaelsTBC
PIHCRound 1Sun, April 28th2pmFermoy v Courcey RoversPairc Ui Rinn
PIHCRound 1Sun, April 28th3.45pmKilworth v Valley RoversPairc Ui Rinn
PIFCRound 1Sun, April 28th3pmKanturk V Castletownbere (Replay)Ballingeary
U21AFCRound 2Sun, April 28th2pmKilshannig V Nemo RangersTBC
IHCRound 1Fri, May 3rd 8pmSt. Catherine’s v CloughduvPairc Ui Rinn
IHCRound 1Sat, May 4th 5.45pmAghabullogue v BallinhassigOvens 
IHCRound 1Sat, May 4th 7.30pmDripsey v BallygarvanOvens
IHCRound 1Sat, May 4th 5pmTracton v KildorreryBlarney
IHCRound 1Sat, May 4th 6.45pmGrenagh v Na PiarsaighBlarney
JBHCRound 1Sat, May 4th7pmCastletownroche vs FreemountBallyhea
JBHCRound 1Sat, May 4th7.15pmAraglen vs Gabriel RangersCloughduv
U21AFCRound 1Sat, May 4thTBCSt. Michael’s v Carbery RangersTBC
U21AFCRound 2Sat, May 4thTBCCarrigaline / Valley Rovers (Winners) v Glanmire TBC
U21AFCRound 2Sat, May 4thTBCBeara v BishopstownTBC
U21AFCRound 2Sat, May 4thTBCEire Og v Carrigaline / Valley Rovers (Losers)TBC
U21BFC1/4 Final Sat, May 4th TBCCastlemartyr v Buttevant / Clyda Rovers / St Dominic’sTBC
U21BFC1/4 Final Sat, May 4th provTBCSt. Vincent’s / Passage / St Nick’s / Na Piarsaigh v Urhan / Newcestown / BandonTBC
U21CFC1/4 Final Sat, May 4thTBCSeandun winners v Carbery winnersTBC
IFCRound 1Sat, May 4th 3pmKnocknagree v YoughalCoachford
IHCRound 1Sun, May 5th 3.45pmSt Finbarr’s v DouglasPairc Ui Rinn
IHCRound 1Sun, May 5th 2pmMeelin v MidletonMourneabbey 
IHCRound 1Sun, May 5th 3.45pmMilford v BallymartleMourneabbey
PIHCRound 1Sun, May 5th 3pmCloyne v AghadaCastlemartyr
SFCRound 1Sun, May 5th 3pmO’Donovan Rossa v BallincolligBallinascarthy
SFC DivRound 2Mon, May 6th3pmSeandun  v UCCBishopstown
IHCRound 1Wed, May 8th 7.30pmMayfield v SarsfieldsPairc Ui Rinn
U21AFCRound 2Fri, May 10th8pmAghada v BallincolligTBC
JBFCRound 1Sat, May 11th7pmKilbrin V Deel RoversDromina
JBHCRound 1Sat, May 11th6pmBantry Blues V Gleann Na LaoiCloughduv
U21AFCRound 2Sat, May 11thTBCDouglas / St. Finbarr’s (Winners) v CastlehavenTBC
U21AFCRound 2Sat, May 11thTBCO’ Donovan Rossa v Douglas / St. Finbarr’s (Losers)TBC
U21AFCRound 2Sat, May 11thTBCDohenys/Charleville v St. Michael’s / Carbery RangersTBC







Car Insurance Ireland
site designed & developed by Sportsmanager.ie