County Championship Update 04/10/2020

Please note updated fixture programme, following ratification by the CCC this evening.
All games are finish-on-the-day.
All JAFC quarter-finals (on Saturday, October 10th) and JAHC semi-finals (on Sunday, October 11th) will go ahead, as scheduled, with nominations sought where necessary.
Due to the dual involvement of Eire Óg, the IAHC final has been postponed from next weekend until the earliest possible date after Cork’s Senior Football championship programme.
Official Notice:
 
Date Comp Round Fixture
Fri, Oct 9th @7.30pm LIHC Final Russell Rovers v Castlemartyr in Páirc Uí Chaoimh
Sat, Oct 10th @3pm IAFC Final Mitchelstown v Rockchapel in Páirc Uí Chaoimh
Sat, Oct 10th @3pm JAFC QF Midleton v Uibh Laoire in Inniscarra
Sat, Oct 10th @3pm JAFC QF Buttevant / Charleville v Kilmacabea in Coachford
Sat, Oct 10th @3pm JAFC QF Passage v Urhan in Dunmanway
Sat, Oct 10th @3pm JAFC QF Boherbue v Carrigdhoun winners in Donoughmore
Sat, Oct 10th @7pm PIFC Final Knocknagree v Kanturk in Páirc Uí Chaoimh
Sun, Oct 11th @12.30pm SAFC Final Eire Óg v Mallow in Páirc Uí Chaoimh
Sun, Oct 11th @2pm JAHC SF Kilshannig / Harbour Rovers v Clonakilty in Riverstown
Sun, Oct 11th @2pm JBHC div QF Delaneys v Newmarket in Glantane
Sun, Oct 11th @2pm JBHC R1 Araglen v Gabriel Rangers in Cloughduv
Sun, Oct 11th @2pm JBHC R1 Freemount v Randal Óg in Donoughmore
Sun, Oct 11th @2pm JBHC R2 Bantry Blues v O’Donovan Rossa in Ballydehob
Sun, Oct 11th @2pm JBFC R2 St. John’s v Glengarriff in Inchigeela
Sun, Oct 11th @2pm JBFC R2 Kilbrin v Abbey Rovers in Doneraile
Sun, Oct 11th @3pm JAHC SF Dromtarriffe v Lisgould in Blarney (note change of date)
Sun, Oct 11th @4pm JBHC R1 Lough Rovers v Rathpeacon in Ballinlough (note change of time)
Sun, Oct 11th @4pm PSFC Final Castlehaven  v Nemo Rangers in Páirc Uí Chaoimh on TG4
Oct 16th-18th IAHC Rel. RR (ii) Argideen Rangers v Meelin in Donoughmore
Oct 16th-18th JAHC Final Junior A Hurling Final prov
Oct 16th-18th JAFC SF Midleton / Uibh Laoire v Buttevant / Charleville / Kilmacabea
Oct 16th-18th JAFC SF Passage / Urhan v Carrigdhoun winners / Boherbue
Oct 16th-18th JBHC div QF Randal Óg v Carrigdhoun winners prov
Oct 16th-18th JBHC div QF Midleton / Youghal / Erins Own v Blarney / Inniscarra
Oct 16th-18th JBFC div QF Whitechurch v Glengarriff
Oct 16th-18th JBFC div QF Aghada / Ballinacurra / Glenville / Cobh v Kilmurry
Oct 16th-18th JBFC div QF Avondhu winners v Randal Òg / Newcestown
Oct 16th-18th JBFC div QF Carrigdhoun winners v Newmarket
Oct 16th-18th JBHC R2 lsr Freemount / Randal Óg v lsr Araglen / Gabriel Rangers
Oct 16th-18th JBHC R3 lsr Bantry Blues / O’DRossa v lsr Lough Rvrs / Rathpeacon
Oct 16th-18th JBFC R2 Randal Óg v Ballinacurra prov
Oct 16th-18th JCFC SF Lough Rovers v Lismire prov
Oct 16th-18th JCFC SF Gleann Na Laoi v Freemount prov
Oct 23rd-25th IAHC Rel. RR (iii) Argideen Rangers v Glen Rovers
Oct 23rd-25th JAFC Final Junior A Football Final prov
Oct 23rd-25th JBHC div SF Ballyhea v Randal Óg / Carrigdhoun
Oct 23rd-25th JBHC div SF Delaneys / Newmarket v Midleton / Youghal / Erins Own / Muskerry
Oct 23rd-25th JBFC div SF Aghada / Ballinacurra / Glenville / Cobh / Kilmurry v Avondhu / Randal Óg / Newcestown
Oct 23rd-25th JBFC div SF Whitechurch / Glengarriff v Carrigdhoun / Newmarket
Oct 23rd-25th JBFC R3 Randal Óg / Ballinacurra v St. Johns / lsr Dripsey-Glengarriffe
Oct 23rd-25th JCFC Final Junior C Football Cship Final
TBC IAHC Final Aghabullogue v Eire Óg prov
TBC JBFC QF Junior B Football Cship quarter-final draw: (i) Goleen, (ii) Doneraile, (iii) Shanballymore, (iv) Deel Rovers, (v) Garnish, (vi) Dripsey, (vii) Kilbrin / Abbey Rovers, (viii) Randal Óg / Ballinacurra / St. Johns / Glengarriff
TBC JBFC SF Junior B Football Cship semi-finals
TBC JBFC Final Junior B Football Cship Final
TBC JBHC QF Junior B Hurling Cship quarter-final draw: TBC
TBC JBHC QF Junior B Hurling Cship semi-finals
TBC JBHC QF Junior B Hurling Cship Finals
TBC P1 U21H R1 Sarsfields v Blackrock
TBC P1 U21H R1 Ballincollig v Shandrum
TBC P1 U21H R1 Douglas v Na Piarsaigh
TBC P1 U21H R1 Duhallow v Blarney
TBC P1 U21H QF St. Finbarr’s v Sarsfields / Blackrock
TBC P1 U21H QF Glen Rovers v Ballincollig / Shandrum
TBC P1 U21H QF Bride Rovers v Douglas / Na Piarsaigh
TBC P1 U21H QF Midleton v Duhallow / Blarney
TBC P2 U21H R1 Tracton v Charleville
TBC P2 U21H R1 Mallow v Kilbrittain
TBC P2 U21H R1 Erin’s Own v Valley Rovers
TBC P2 U21H R1 Newcestown v Eire Og
TBC P2 U21H R1 Carrigaline v Ballygarvan
TBC P2 U21H R1 Ballinhassig v Courcey Rovers
TBC P2 U21H R1 Aghabullogue v Inniscarra
TBC P2 U21H R1 Fermoy v Bishopstown
TBC P2 U21H QF Tracton / Charleville v Aghabullogue / Inniscarra
TBC P2 U21H QF Fermoy / Bishopstown v Mallow / Kilbrittain
TBC P2 U21H QF Erin’s Own / Valley Rovers v Newcestown / Eire Óg
TBC P2 U21H QF Carrigaline / Ballygarvan v Ballinhassig / Courcey Rovers